Biografije predavača

 

Iris Božić, savjetnica za nošenje 

Iris Božić, savjetnica za nošenje iz Zagreba, (NT, Trageschule Dresden) autorica edukativnog bloga za popularizaciju nošenja nosenjebeba.com, osnivačica fb grupe Nošenje beba Zagreb, suradnica i dopisnica roditeljskih časopisa i portala, i voditeljica niza radionica za nošenje beba u Zagrebu i drugim gradovima.

 

Doc. dr. sc. Snježana Gverić-Ahmetašević, dr. med., specijalistica pedijatrica, uža specijalnost neonatologija

Nakon završetka diplomskog studija na Medicinskom Fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Snježana Gverić-Ahmetašević specijalizirala je pedijatriju i zatim se uže specijalizirala za neonatologiju na Klinici za pedijatriju Kliničkog bolničkog centra Zagreb. Radila je u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice te u Klinici za ginekologiju i porođaje KBC Zagreb. U Klinici za ginekologiju i porođaje KBC Zagreb bila je voditeljica odjela intenzivnog liječenja, te pročelnica Zavoda neonatologije. Od 2016. godine radi kao pročelnica Zavoda za neonatologiju KBC "Sestre milosrdnice". Njezini glavni interesi su intenzivna njega novorođenčadi i uspostava dojenja u odjelu za intenzivnu njegu novorođenčadi.

 

Dr. sc. Henrik Norholt

Dr. Norholt proučava utjecaj nošenja djece na razvoj dječje psihologije od 2004. godine. Aktivno sudjeluje u razvijanju inovativne intervencije za povezivanje roditelja i djece te olakšavanja dojenja kroz međunarodnu mrežu obiteljskih liječnika, primalja, porodničara, pedijatara i dječjih psihologa. Dr. Norholt redovito izlaže na simpozijima zdravstvenih djelatnika. Član je Svjetske udruge za mentalno zdravlje dojenčadi, Društva Marce' za perinatalno zdravlje te Društva za proučavanje emocija i povezivanje. Doktorirao je na fakultetu LIFE pri Sveučilištu u Kopenhagenu u Danskoj.

 

Urška Podvršič, dipl. psih., vođa Trageschule mreže za Sloveniju, Hrvatsku, Srbiju i BiH

Urška Podvršič diplomirana je psihologinja koja upravlja Mrežom savjetnica za nošenje djece "Die Trageschule" za Sloveniju, Hrvatsku, Srbiju i Bosnu i Hercegovinu. Urška je educirala brojne savjetnice za nošenje kojima održava edukacije početnog i naprednog stupnja unutar "Trageschule" edukacijske mreže. U okviru svojeg edukacijskog i savjetničkog angažmana vodila je brojne radionice na temu nošenja djece za roditelje, držala predavanja na stručnim skupovima (za razvojne pedijatre, primalje, medicinske sestre, porodničare) te je kao vanjska suradnica vodila radionice na temu nošenja djece za studente/ice primaljstva Zdravstvenog fakulteta u Ljubljani.

Više od 5 godina radila je kao psihologinja u preventivnom programu za djecu i tinejdžere u Ljubljani gdje je pružala savjetovanje i podršku djeci i tinejdžerima s emocionalnim poteškoćama i s problematičnim ponašanjem, te surađivala s roditeljima i relevantnim institucijama. Prethodno je stekla iskustvo volontirajući u SAD-u i Izraelu gdje je sudjelovala u provođenju programa terapije uz pomoć životinja za djecu i mlade s emocionalnim poteškoćama i s problematičnim ponašanjem iz socijalno ugroženih obitelji.

 

Željka Skukan Šoštarić bacc.med.techn., IBCLC, patronažna sestra

Željka Skukan Šoštarić radi kao patronažna sestra u Domu zdravlja Zagreb - Zapad. Stručni interes zadnjih godina najviše je usmjerila na dojenje, prvenstveno podršci i edukaciji majki. Bila je i volonterska savjetnica na Rodinom SOS telefonu. Na počecima rada Telefončića - UNICEF-ovog projekta za podršku obiteljima s malom djecom radila je kao savjetnica te je sudjelovala i u dodatnoj edukaciji savjetnica na Telefončiću o dojenju.

Bila je predavačica u nizu edukacija zdravstvenih djelatnika o dojenju - na Simpoziju Hrvatske udruge savjetnica za dojenje, na Rodinim mliječnim konferencijama te na predavanjima u sklopu kontinuirane edukacije medicinskih sestara u matičnom Domu zdravlja. Članica je Koordinacijskog odbora grada Zagreba za "Grad Zagreb - prijatelj dojenja", Međunarodnog udruženja savjetnica za dojenje, Hrvatske udruge savjetnica za dojenje, Hrvatske udruge grupa za potporu dojenja te udruge Roda.

 

Dr. sc. Milan Stanojević, prim. dr. med., spec. pedijatar

Milan Stanojević ravnatelj je Odjela neonatologije pri Kliničkoj bolnici Sveti Duh od 2007. godine. Podučava na dodiplomskim i postdiplomskim programima na Sveučilištu u Zagrebu na Medicinskom fakultetu, uključujući kolegije iz porodništva i ginekologije, osnovni tečaj iz ultrasonografije na hrvatskom i engleskom jeziku, fetalnu i neuronatalnu neuropsihologiju te fetalno ponašanje.

Doktor Stanojević bio je glavni tajnik Svjetske organizacije za perinatalnu medicinu (WAPM) od 2007. do 2011. godine, zamjenik predsjednika (2011.) te je izabran za predsjednika WAPM-a (od 2013. godine). Član je Međunarodne akademije za perinatalnu medicinu (IAPM) od 2008. godine, a od 2014. godine redovni je član IAPM-a. Nagrađen je 2011. godine odličjem William Lileyja Društva za fetus kao pacijenta (The Fetus as a Patient Society) te odličjem Ladislava Rakovca 2008. godine Hrvatskog liječničkog zbora.

Dr. Stanojević objavio je 253 znanstvena rada. Sudjelovao je izradi mnogih knjiga, bio i njihov urednik te sudjelovao u uredničkom odboru dva časopisa, te recenzirao njih desetak. Državni je voditelj programa treninga pri Hrvatskom uredu UNICEF-a, a u Inicijativi bolnica prijatelj djece sudjeluje posljednjih 20 godina.

 

Josip Vlaić, dr. med., spec. ortoped

Josip Vlaić je kirurg i specijalist dječje ortopedije u Klinici za dječje bolesti Zagreb (Klaićeva) od 2015. godine. Ima dugogodišnje iskustvo u radu s najmlađim pacijentima i njihovim roditeljima. Dr. Vlaić polazio je edukacije u ortopediji u Austriji, Njemačkoj, Švicarskoj, Grčkoj, Portugalu i u SAD-u. Student je poslijediplomskih doktorskih studija iz područja biomedicine i zdravstvenih studija na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Službeni je liječnik Hrvatske košarkaške federacije, Hrvatske ženske košarkaške reprezentacije do 16 godina, Hrvatske muške juniorske košarkaške reprezentacije te Zagrebačkog nogometnog saveza.

 

NOT PUBLISHED
Napisao/la: